Домакините от Полша срещу световния шампион Бразилия бе изключително атрактивният афиш на мача. Двубоят бе, игран пред ентусиазираната и мощна полска публика в град Лодз и завърши с драматичен успех с 3:2 за /25:22, 22:25, 14:25, 25:18, 17:15/. Третият тим в тази желязна група е съставът на Русия.

Бразилците започнаха устремно и поведоха с 14:9. Световните шампиони обаче бяха застигнати при 17:17. Домакините съумяха даже да обърнат резултата напълно в своя полза и спечелиха първия гейм с 25:22.

Вторият гейм стартира по подобен начин. Южноамериканците поддържаха стабилна разлика в резултата 5:2, 8:5, 16:11 в своя полза. След това обаче сценарият се повтори, но донякъде. Поляците изравниха при 21:21. Това обаче беше краят на силите на „Дружина полска” в този гейм, който Бразилия взе с 25:22.

Третият гейм отново бе със силно начало за бразилците, които поведоха с  11:6. Устремът на бразилците продължи и нататък, за да завърши геймът при 25:14  и 2:1 в тяхна полза.

Полша обаче показа непримири дух и не отстъпи в четвъртия гейм. Подкрепяни от лудите си фенове, домакините взеха гейма с 25:18 и изравниха резултата – 2:2.

В тайбрека поляците поведоха със 7:2. Световните шампиони изравниха при 8:8, но домакините триумфираха със 17:15 и взеха мача с 3:2.