В мач  от Световното първенство по волейбол от група G, игран в Катовице, Франция разпердушини Германия с 3:0 /25:15, 26:24, 25:22/.

Третият отбор в групата е приятната изненада на Световното първенство Иран.

Французите започнаха много силно  и бързо взеха първия гейм. „Петлите” поведоха с 13:10, после с 21:14, за да финишират победно с 25:15. Първият гейм приключи само за 23 минути в полза на Франция.

Във втория французите  отново стартираха  по-добре и първото техническо прекъсване дойде с три точки преднина за тях. При 10:10 Германия успя да се върне в мача и от този момент до край на частта успяваше да наваксва периодично по две точки аванс на съперника.

Когато Франция поведе с 23:21, изглеждаше, че краят на немците наближаа, но те успяха отново да стигнат до равенство при 24:24. Франция обаче отново натисна педалите и взе и втория гейм с 26:24.

И в третия гейм Франция бе неудържима на старта и стигна до преднина от 5 точки при 9:4. Германците съкратиха разликата до 11:12 в своя вреда. Франция отново дръпна в резултата и поведе с  19:15.

В крайна сметка Франция триумфира с 25:22 и с резултат 3:0 спечели категорично мача с Германия.