Бразилия е първият финалист на Световното първенство по волейбол за мъже, след като победи Франция с 3:2 гейма на полуфиналите в Полша. Двата тима изиграха нов качествен двубой, а интересното е, че досега на шампионата записаха точки във всеки мач, който играха, след като пораженията им дойдоха след тайбрек. Бразилия загуби от Полша, а Франция падна от Италия в първата фаза.

За последно французите бяха играли на полуфинал през 2002-а година, когато загубиха от Русия с 2:3 гейма и по-късно спечелиха бронзови медали.

Бразилия пък е единственият тим, който е стигал до полуфиналите на пет Световни първенства – през 1982-а, 2002-а, 2006-а и 2010-а година. Бразилците могат да подобрят рекорда за поредни пъти със световна титла, тъй като са шампиони от 2002-а, 2006-а и 2010-а, а сега ще имат нов шанс, докато Италия печели шампионатите през 1990-а, 1994-а и 1998-а година.

В полуфиналите в Полша Франция и Бразилия се срещнаха за осми път, като французите бяха спечелили последния двубой през 2006-а година. Бразилците обаче триумфираха с 3:2, като в отделните геймове резултатът бе 18:25, 25:23, 23725, 25:22 и 12:15.

Най-резултатен за Бразилия с 22 точки бе Рикардо Лукарели, а за Франция Ървин Нгапет завърши с 21.

Бразилия на два пъти повеждаше в резултата, а Франция изравняваше. В тайбрека настоящите световни шампиони се откъснаха при 13:10 и затвориха мача в своя полза при 15:12.

Бразилия ще играе на финала на Световното първенство с победителя от другия полуфинал между Полша и Германия, а Франция ще се опита да стигне до бронза.